Nejlepší přístav

VÁS VÍTÁ

ubytování OrlíkRezervace ONLINEPřístav

Přístav

Náš sportovní přístav je největším, velmi oblíbeným a hojně navštěvovaným přístavem na Orlíku. Díky své poloze je i relativně bezpečným zázemím pro stálé členy ale i pro hosty, kteří se u nás třeba jen schovají před bouří. Dostatečné množství vyvazovacích míst pro hosty tak zaručuje všem tulákům po jezeře jistotu bezpečného a pohodlného kotviště.

Komplex mola je sestaven z ocelových plovoucích pontonů a kovových lávek. Jednotlivá plavidla jsou vyvázána po dvou v boxech.

Celý přístav je trvale osvětlen.

Areál nabízí stálým členům ale i návštěvníkům, kteří připlují vlastní lodí, využití všech dostupných služeb: restaurace, společenská místnost, půjčovna sportovních potřeb, sociální zařízení, ubytování, ale také elektrickou přípojku a možnost tankování vody do nádrží v lodi. Cesta pro vytahování lodí „náplavka“ je díky asfaltovému a betonovému povrchu a díky dobrému příjezdu a dostatečně velkému manipulačnímu prostoru na břehu jednou z nejlepších na Orlíku.

Součástí přístavu je od roku 2021 také parkoviště pro obytné vozy/stellplatz, který je hned vedle náplavky a je vybaven sloupky s elektřinou a vodou, WC, výlevkou na chemické záchody a na vypouštění šedé vody. Souřadnice:  49.5212678N,14.1591750E

Informace o možnostech a podmínkách dlouhodobého kotvení v přístavu získáte u předsedy klubu.

Krátkodobé kotvení:
200,- Kč za loď a den
70,- Kč za každou osobu na palubě/ děti do deseti let -15%.
Poplatek se hradí při nocování v přístavu, využití služeb (sprchy, tankování vody atd.) a neplatí se pokud přijedete pouze posedět do restaurace.

Spouštění a vytahování lodí:
300,- Kč za použití cesty v jednom směru (spouštění nebo vytažení) vlastním vozem, ubytovaní mají slevu 50%
500,- Kč za vytažení nebo spuštění naším vozem
(pouze ve vypsaných, nebo předem domluvených termínech)
50,- Kč za každý započatý den za parkování vleku nebo auta

Nabídka pro víkendové návštěvníky Orlíka:

500,- Kč za

2x použití náplavky (dolů a nahoru), parkování auta a vleku na dva dny

Na sjezd do vody nebudou puštěna vozidla u nichž je předpoklad, že ve vztahu k hmotnosti lodě manévr nezvládnou!

Přístav je v provozu každoročně od 1.4. do 31.10. (pokud to počasí a stav vody dovolí).

Rezervace kotvení: email: yachtclub@yachtclubbarrandov.cz

Vodní nádrž Orlík

Šedesát kilometrů dlouhé jezero je jedním z nejkrásnějších jachtařských revírů u nás. Ve své nejzajímavější části od přehrady do vzdálenosti cca 20 km téměř k hradu Zvíkov se jezero na několika místech rozlévá až do šíře 1 km. Na dobré větrné podmínky ukazuje skutečnost, že se na Orlíku pořádá každoročně řada jachtařských závodů.

Krásné členité, vesměs zalesněné břehy se spoustou hlubokých zátok nabízejí ideální podmínky pro jachtaře, kteří chtějí prožít příjemnou dovolenou na lodi.

Kancelář v Praze
Rezervace ubytování